Milí naši tenisoví fanúšikovia, hráči a rodičia, dovoľte mi zhodnotiť výsledky našich hráčov a družstiev v sezóne 2021. Tenisová sezóna 2021 bola pre náš TKM – Tenisový klub Madunice veľmi úspešná. Výborné výsledky sme dosiahli v súťažiach družstiev aj v jednotlivcoch. V súťažiach družstiev na slovenskej a regionálnej úrovni reprezentovalo náš klub 12 družstiev. V klube máme 36 registrovaných hráčov v Slovenskom tenisovom zväze a momentálne 8 detí v prípravke. Súťaž družstiev: V 2. Slovenskej lige sme mali 2 družstvá žien, obidve družstvá vyhrali svoje skupiny a budúci rok budú hrať v 1. Slovenskej lige, kde sa pokúsia zabojovať o postup do extraligy. Za ženy A hrali Ema Baraniaková, Silvia Chudá, Patrícia Rogulski, Žofia Čuboňová, Terézia Baraniaková a Laura Nádaská. Ženy B hrali v zložení Barbora Kollárová, Adela Polakovičová, , Kristína Ceperková, Lucia Čuboňová, Klára Moravanská. Najvyššiu regionálnu ligu hrali 3 družstvá. Staršie žiačky hrali v zložení Aneta Polačiková, Viktória Nováková, Sofia Kyjaci, Karolína Ceperková a Bianka Rogulski. Dievčatá skončili na výbornom 3. mieste. Mladšie žiačky hrali v zložení Sofia Kyjaci, Bianka Rogulski, Hana Túmová, Emma Matulová, Ema Jurišová, Adela Hesková a Karin Letanovská. Dievčatá skončili na peknom 5.mieste. Seniori nad 65 rokov sa stali majstrami regiónu a na majstrovstvách Slovenska získali krásnu striebornú medailu, družstvo tvorili Bogdan Rogulski, Viliam Kunert a Zoltán Karpáty. Dievčatá do 10 rokov sa stali majsterkami regiónu, za TKM hrali Monika Rožičová, Simona Nováková, Liliana Čerňanská, Karolína Tallo. Zmiešané družstvo do 8 rokov skončilo na 3. mieste. Zostava: Sofia Polačiková, Damian Demeš, Šimon Heteš, Tereza Borovská. 2. regionálnu ligu hrali 3 družstvá. Družstvo dorasteniek vyhralo súťaž a postúpilo do najvyššej regionálnej ligy. Dievčatá hrali v zložení Adela Polakovičová, Lucia Čuboňová, Kristína Ceperková, Aneta Polačiková, Sofia Kyjaci a Karolína Ceperková. Starší žiaci obsadili 3. miesto, hrali v zložení Adam Jaroška, Patrik Košťány, Kristián Candrák a Michal Baláž. Mladší žiaci skončili 3., družstvo tvorili Michal Baláž, Kristián Candrák, Jakub Michalka, Omar Saye, Oliver Mužila. V súťaži regionálny detský Fed cup hrali naše 2 družstvá: Družstvo dievčat do 8 rokov obsadilo v regióne 2. miesto, hralo v zložení Karolína Tallo, Sofia Polačiková, Tereza Borovská. Družstvo dievčat do 10 rokov skončilo 4. Hralo v zložení Simona Nováková, Liliana Čerňanská, Karolína Tallo, Mia Géherová a Sofia Polačiková. Výsledky jednotlivcov: Miloš Karol má za sebou úspešnú sezónu medzi mužmi, v slovenskom rebríčku mu patrí 9. miesto vo dvojhre mužov a 7. vo štvorhre mužov a je v slovenskej reprezentácií do 23 rokov. Presadil sa na medzinárodných turnajoch, vyhral štvorhru na ITF 25 vo Frankfurte a momentálne mu patrí v svetovom rebríčku ATP 919. miesto vo dvojhre a 584. miesto vo štvorhre. Viktória Nováková získala na majstrovstvách SR 2. miesto vo štvorhre mladších žiačok a vo dvojhre sa prebojovala medzi najlepších 8. Vyhrala 2 turnaje vo dvojhre a je reprezentantkou SR do 12 rokov. Darilo sa jej aj na medzinárodných turnajoch. David Schwarc je reprezentant SR do 18 rokov, na majstrovstvách SR do 16 rokov získal striebro vo dvojhre aj štvorhre. Na medzinárodných juniorských turnajoch ITF bol vo finále dvojhry a štvorhry, raz v semifinále dvojhry. Ema Baraniaková získala titul vo dvojhre na letných majstrovstvách regiónu žien, v zime bola vo finále. V slovenskom rebríčku žien jej patrí 22. miesto. Vyhrala aj majstrovstvá Viedne vo dvojhre a spolu so svojou sestrou Terkou aj štvorhru. Adela Polakovičová vyhrala medzi dorastenkami 3 celoslovenské turnaje vo dvojhre. Žofia Čuboňová bola úspešná na medzinárodných juniorských turnajoch ITF vo štvorhre, 2x bola vo finále a 2x v semifinále. Výborné výsledky na slovenských turnajoch dosiahli aj Aneta Polačiková, Yannik Rogulski, Sofia Kyjaci, Bianka Rogulski, Simona Nováková, Lucia Čuboňová, Kristína Ceperková, Terézia Baraniaková. Tenisový klub TKM usporiadal v sezóne 2021 halové majstrovstvá regiónu mužov a dva celoslovenské turnaje, na ktorých sa darilo našim hráčkam. V júli na turnaji dievčat do 12 rokov vyhrala Bianka Rogulski štvorhru a bola 3. vo dvojhre a v auguste na turnaji dorasteniek si naše hráčky zahrali finále. Adela Polakovičová získala titul a Kristína Ceperková bola 2. V budúcej sezóne 2022 pridelil STZ – Slovenský tenisový zväz nášmu klubu až 6 turnajov, 4 halové turnaje v zime a 2 turnaje v lete. Na základe týchto výrazných úspechov a vďaka týmto výsledkom, či už v súťaži družstiev alebo jednotlivcov, vie celá Slovenská tenisová verejnosť, kde sa nachádzajú Madunice a o Tenisový klub v Maduniciach je už veľký záujem Naša vďaka patrí vo veľkej miere aj rodičom detí všetkých hráčov, za ich spoluprácu pri tréningoch, podporu a pomoc pri súťažiach detí v rôznych individuálnych súťažiach a súťažiach družstiev. Veľmi cenná a významná bola pomoc rodičov pri stavaní haly, aby sme mohli trénovať v zimných mesiacoch a pri nepriaznivom počasí. Na záver by sme sa v mene klubu, hráčov a rodičov chceli poďakovať obci Madunice za finančnú pomoc a podporu, pomocou ktorej sme mohli organizovať a zabezpečiť kvalitný tréningový proces a účasť našich hráčov v súťažiach družstiev v rámci regiónu a celého Slovenska.