Letná sezóna

Počas letnej sezóny sa hráči tenisového klubu zúčastňovali turnajov na Slovensku aj zahraničí, kde dosiahli výborne úspechy a stali sa víťazmi turnajov. V zahraničí sa darilo najmä Viktórií Novákovej, ktorá v kategórií starších žiačok vyhrala štvorhru na turnaji v slovinskom Maribore a maďarskom Mogyrode. Vo dvojhre bola úspešná na medzinárodných turnajoch v Žiline, Banskej Bystrici a v Piešťanoch. Karolína Krajmer medzi dorastenkami vyhrala medzinárodný turnaj v Slovenskej Lupči Miloš Karol vyhral štvorhru mužov v Prijedore (Bosna a Hercegovina) a v gréckom Heraklione.

Na domácich turnajoch sa darilo Simone Novákovej, ktorá v kategórií mladších žiačok vyhrala 3 turnaje vo dvojhre aj 3 vo štvorhre. V kategórií starších žiačok Bianka Rogulski vyhrala 1 turnaj vo dvojhre aj 1 vo štvorhre, Rebeka Rábeková má tiež po 1 víťazstve vo dvojhre aj štvorhre, Monika Rožičová vyhrala 1 turnaj vo štvorhre.  Medzi dorastencami Alex Fano vyhral 1 turnaj vo dvojhre aj vo štvorhre. Yannik Rogulski vyhral 1 vo štvorhre mužov.

Regiónálne majstrovstvá družstiev do 8 rokov.

18.6. sa v Skalici konali regionálne majstrovstvá družstiev detí do 8 rokov. Naše družstvo hralo v zložení Damián Demeš, Emka Bučányová, Karolínka Raková a Kristínka Kukanová. Kapitánom družstva bol tréner Adam Gunda. Pre naše deti to boli ich prvé oficiálne zápasy.

V skupine vyhrali s družstvami Velké Kostolany, TK Skalica B a Senica D a stali sa víťazmi skupiny. Vo finálovom kole obsadili krásne 3. miesto za Holíčom a Kúpeľmi Piešťany. Gratulujeme deťom aj trénerovi, rodičom ďakujeme za pomoc, skvelú podporu a atmosféru.

Turnaj starších žiačok v Maduniciach

V dňoch 24.-26.6. náš klub TKM usporiadal celoslovenský turnaj starších žiačok “D”.

Na turnaji hralo 25 dievčat z celého Slovenska. Naše hráčky boli na domácom turnaji veľmi úspešné.

Víťazkou dvojhry sa stala domáca hráčka Bianka Rogulski . V krásnom finále, ktoré trvalo 3 hodiny zdolala Eliška Švachovú z Trenčína 75 36 64.

Štvorhru vyhrali domáce hráčky Rebeka Rábeková a Monika Rožičová, ktoré vo finale porazili Bianku Rogulski a Natáliu Zemanovú 63 75.

6. miesto v Extralige žien

23. septembra sa v Nitre hralo posledné kolo extraligy žien. Kvôli daždivému počasiu sa celý zápas odohral v hale. Naše družstvo ako nováčik najvyššej súťaže bojovalo o konečné 5.-6. miesto. Na zápas sme  nastúpili oslabené, pretože 3 domáce hráčky zo základnej zostavy odišli koncom augusta študovať na vysokú školu do USA, keď v júni úspešne spravili prijímacie pohovory a na základe ich tenisových úspechov získali štipendium. Napriek tomuto oslabeniu prehralo družstvo najtesnejším rozdielom 3:4 a obsadilo konečné 6. miesto. Družstvo hralo v zložení, Stella Kovačičová, Alena Kovačková Adela Polakovičová, Karolína Krajmer a Barbora Kollárová. Kapitánkou družstva bola Patrícia Rogulski. Tešilo nás, že v poslednom kole nastúpila za nás len 16 ročná Alenka Kovačková z Čiech, ktorá v tomto roku vyhrala juniorskú štvorhru vo Wimbledone.

Projekt Tenis do škôl

Teší nás, že aj v školskom roku 2022/23 sme sa spolu so Základnou školou J. Hollého Madunice zapojili do projektu Tenis do škôl. Tenis do škôl je projekt Slovenského tenisového zväzu, ktorý vznikol z úsilia STZ v spolupráci s Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR, Štátnym pedagogickým ústavom a Metodicko-pedagogickými centrami MŠVVaŠ SR.  Žiaci 1. stupňa si mohli v rámci hodín telesnej výchovy vyskúšať tento nádherný šport a zoznámili sa pod vedením nášho trénera Adama Gundu so základnými údermi a pravidlami.

Kategorien: Allgemein