Pomaly sa nám rozbieha letná tenisová sezóna, tak mi dovoľte spomenúť niekoľkými vetami čo sa udialo počas zimnej halovej sezóny.

Zimnú halovú sezónu sme začali tréningami 2. novembra 2023. Príprave na zimnú sezónu predchádzalo kondičné sústredenie v Rajeckej Lesnej, ktoré sa uskutočnilo 1.-8.10.2023. V tréningovom procese klubu je momentálne 31 hráčov. Naši najmladší prípravkári poctivo trénovali v telocvični základnej školy v Maduniciach a starší hráči v halových priestoroch v Jaslovských Bohuniciach a v Červeníku. Nafukovacia hala sa na kurtoch TKM túto zimu nepostavila z dôvodu vysokých prevádzkových nákladov spôsobených nárastom cien za elektrickú energiu a zemný plyn.

Zimná tenisová sezóna s turnajmi sa rozbehla začiatkom decembra 2023 a trvala do konca marca 2024. Naši hráči sa pravidelne zúčastnili domácich aj zahraničných halových turnajov. V mesiaci december sa konali halové majstrovstvá regiónu vo všetkých kategóriách a v januári majstrovstvá Slovenska aj s účasťou hráčov TKM.

Na halových majstrovstvách regiónu starších žiačok v Nitre získal náš klub 3 medaile, 2 zlaté, keď Rebeka Rábeková a Bianka Rogulski získali zlato vo štvorhre a Monika Rožičová bronzovú medailu vo dvojhre. Bianka Rogulski aj Rebeka Rábeková sa vo dvojhre prebojovali medzi najlepších 8.

Na regionálnych majstrovstvách mužov v Trenčíne sa Yannik Rogulski prebojoval medzi 8 najlepších mužov. Hráčske zastúpenie sme mali aj v dorasteneckej kategórií ako aj v mladších žiačkach.

Začiatkom roku sa v Tatranskej Lomnici konali majstrovstvá Slovenska starších žiačok, Bianka Rogulski spolu s Monikou Rožičovou sa prebojovali medzi najlepších 8 dvojíc.

Koncom marca sme začali trénovať vonku v areáli klubu na 3 antukových kurtoch.

27. apríla sa začína súťaž družstiev a bude trvať do 16. júna.

Reprezentovať nás budú ženy v Extralige, 2 družstvá dorasteniek, 2 družstvá starších žiačok, 2 družstvá mladších žiačok a 1 zmiešané družstvo detí do 8 rokov.

Kategorien: Allgemein