Tenisová sezóna 2022 bola pre náš TKM – Tenisový klub Madunice veľmi úspešná. Výborné výsledky sme dosiahli v súťažiach družstiev aj v jednotlivcoch. V súťažiach družstiev na slovenskej a regionálnej úrovni reprezentovalo náš klub 12 družstiev. V klube máme 42 registrovaných hráčov v Slovenskom tenisovom zväze a momentálne 8 detí v prípravke.

Výsledky v súťaži družstiev: Naše ženy dosiahli historický úspech, keď družstvo Ženy „A“ vyhralo 1. Slovenskú ligu a postúpilo do Slovenskej extraligy. Ženy „B“ vyhrali 2. Slovenskú ligu a budúci rok si zahrajú v 1. Slovenskej lige.

Najvyššiu regionálnu súťaž hralo 5 našich družstiev:

Seniori nad 65 rokov sa stali majstrami regiónu a na majstrovstvách Slovenska skončili na 3. mieste.

Mladšie žiačky „A“ skončili v regióne na výbornom 2. mieste a tým si vybojovali postup na majstrovstvá Slovenska, kde skončili na 8 .mieste.

Dorastenky obsadili v regióne krásne 3. miesto.

Dievčatá do 10 rokov vyhrali všetky svoje zápasy v skupine obsadili 1.miesto.

Staršie žiačky „A“ skončili v regióne na 6. mieste.2. regionálnu ligu hrali 3 družstvá:

Dorastenci vyhrali svoju skupinu a postúpili do najvyššej regionálnej ligy.

Muži skončili v skupine na 4. mieste

.Starší žiaci obsadili 7. miesto v skupine.

Mladšie žiačky „B“ skončili 6. v skupine.3. regionálnu ligu hrali staršie žiačky „B“ a obsadili 6. miesto.

Výsledky jednotlivcov :Miloš Karol má za sebou úspešnú sezónu vo štvorhre, kde vyhral 2 turnaje ITF. V rebríčku ATP mu patrí 1065. miesto vo dvojhre a 349. miesto v štvorhre.

Viktória Nováková získala na majstrovstvách SR mladších žiačok 2. miesto vo dvojhre aj štvorhre. Vyhrala 2 medzinárodné turnaje vo dvojhre. Ako členka družstva Slovenska získala spolu s jej reprezentačnými kolegyňami titul na majstrovstvách Európy družstiev do 12 rokov.

David Schwarc je reprezentant SR, na majstrovstvách Slovenska do 18 rokov získal 3. miesto vo dvojhre. Na medzinárodných juniorských turnajoch ITF získal 1 titul vo dvojhre.

Žofia Čuboňová získala na majstrovstvách Slovenska vo štvorhre 3. miesto. Na letných majstrovstvách regiónu získali naši hráči 11 medailí. medzi ženami vo dvojhre Baraniaková Ema a Polakovičová Adela, medzi dorastenkami Žofia Čuboňová vo dvojhre a Polakovičová s Brandisovou vo štvorhre. V starších žiakov bol Alex Fano 2. v štvorhre a v starších žiačkach bola 3. Sofia Kyjaci vo švorhre. Medzi mladšími žiačkami vo dvojhre bola 2. Simona Nováková a 3. Rebeka Rábeková, vo štvorhre Rábeková získala titul a Bianka Rogulski bola 3.

Adela Polakovičová vyhrala medzi dorastenkami 3 celoslovenské turnaje vo dvojhre. Na turnajoch sa darilo aj ostatným hráčom a hráčkam, medzi najúspešnejších patria Simona Nováková, Alex Fano, Rebeka Rábeková, Monika Rožičová, Bianka a Yannik Rogulski.

Naše seniorské reprezentantky Silvia Chudá a Patrícia Rogulski získali spolu 5 bronzových medailí na majstrovstvách sveta v Lisabone v Portugalsku. Silvia Chudá vyhrala tento rok vo dvojhre 4 a Patrícia Rogulski 3 medzinárodné turnaje ITF vo dvojhre, vďaka týmto výsledkom sú na čele svetových rebríčkov vo svojich kategóriách.

TKM spolupracuje od jari so Slovenským tenisovým zväzom a Základnou školou v Maduniciach na projekte Moduly – Tenis do škôl. Projekt je zameraný na žiakov 2. a 4. ročníka a má veľký úspech medzi deťmi aj učiteľmi, a preto aj tento školský rok plánujeme pokračovať v tomto projekte.

Na základe tohtoročných úspechov a vďaka týmto výsledkom, či už v súťaži družstiev postupom do extraligy, alebo úspechmi medzi jednotlivcami, vie celá Slovenská tenisová verejnosť, kde sa nachádzajú Madunice a o Tenisový klub v Maduniciach je veľký záujem.Naša vďaka patrí vo veľkej miere aj rodičom detí všetkých hráčov, za ich spoluprácu pri tréningoch, podporu a pomoc pri súťažiach detí v rôznych individuálnych súťažiach a súťažiach družstiev.

Na záver by sme sa radi v mene klubu, hráčov a rodičov chceli poďakovať obci Madunice za finančnú pomoc a podporu, pomocou ktorej sme mohli organizovať a zabezpečiť kvalitný tréningový proces a účasť našich hráčov v súťažiach družstiev v rámci regiónu a celého Slovenska.

Kategorien: Allgemein