Tenisová sezóna 2019 bola pre náš klub TM – Tenisový klub Madunice veľmi  úspešná. V súťažiach družstiev na regionálnej úrovni  reprezentovalo náš klub 6 družstiev :

Najmladšie družstvo – deti do 8 rokov v regionálnom kole obsadilo v skupine 2. miesto  v zostave: Simona Nováková, Liliana Čerňanská, Sofia Polačiková, Mia Gehérová, Nela Gabrišová a Lea Brezovská, kapitánka Hana Gergičová.

Na detskom Fedcupe do 8 rokov obsadili dievčatá pod vedením  kapitána družstva Michala Lukačoviča krásne 7. miesto v regióne, v zložení Simona Nováková, Liliana Čerňanská, Sofia Polačiková, Mia Gehérová.

V súťaži družstiev do 10 rokov sme mali dve družstvá a to zmiešané družstvo a družstvo dievčat.

Pod vedením trénerky a  kapitánky družstva P.Rogulski, sa zmiešané družstvo v zložení : Sofia Kyjaci, Kiara Čerňanská, Bianka Rogulski a Michal Kalinčík ,stali víťazmi skupiny v regionálnom kole.

Družstvo dievčat v zložení Viktória Kolenová, Simona Nováková, Liliana Čerňanská, Ema Jurišová, Adela Hesková, Karin Letanovská, Sára Vančová a kapitánka Hana Gergičová obsadilo 3. miesto v skupine.

Na detskom Fedcupe do 10 rokov naše dievčatá Sofia Kyjaci, Kiara Čerňanská, Bianka Rogulski, Simona Nováková a Liliana Čerňanská s kapitánkou Patríciou Rogulski vyhrali oblastné kolo a na majstrovstvách regiónu  a obsadili výborné 4. miesto.

Družstvo starších žiakov vyhralo regionálne majstrovstvá RM II. a postúpilo do najvyššej regionálnej ligy MR I. Chlapci hrali v zložení Yannik Rogulski, Juraj Henisch, Timotej Chmelár , Adam Jaroška, Tomáš Martinkovič pod vedením kapitána družstva Michala Lukačoviča.

Výborné výsledky  dosiahli naši hráči aj na turnajoch jednotlivcov.

V kategórii dorastencov a mužov náš hráč  Miloš Karol vyhral celoslovenské turnaje kategórie A, B aj C. Darilo sa mu aj na  medzinárodných turnajoch  ITF do 18 rokov a po sezóne mu patrí krásne 6. miesto na Slovensku medzi dorastencami do 18 rokov a 32. medzi mužmi. Na majstrovstvách regiónu získal Miloš pre Madunice titul vo štvorhre dorastencov a 3. miesto vo dvojhre. S družstvom dorastencov STU Bratislava, kde v súťaži družstiev hosťoval, získal striebro na majstrovstvách Slovenska.

V kategórii starších žiakov Yannik Rogulski vyhral štvorhru na turnaji v Topoľčanoch, na majstrovstvách regiónu starších žiakov sa vo dvojhre prebojoval medzi najlepších 8 a vo štvorhre vyhral 3. miesto.

Anetka Polačiková vyhrala turnaj mladších žiačok kategórie D v Trnave. Darilo sa jej aj vo štvorhre a s družstvom mladších žiačok TK Kúpele Piešťany, kde hosťovala, získala striebro na majstrovstvách Slovenska. Medzi mladšími žiačkami jej patrí po sezóne 16.miesto na Slovensku.

Darilo sa aj našim dievčatám do 10 rokov – Sofii Kyjaci, Kiare Čerňanská, Bianke Rogulski, dievčatám  do 8 rokov – Simone Novákovej a Liliane Čerňanskej, ktoré získali výborné umiestnenia na celoslovenských turnajoch detí.

Na základe týchto výrazných úspechov  a vďaka týmto výsledkom, či už v súťaži družstiev alebo jednotlivcov, vie celá Slovenská tenisová verejnosť, kde sa nachádzajú Madunice a o Tenisový klub v Maduniciach je už  veľký záujem.

Tenisový klub TKM usporiadal v sezóne 2019 dva celoslovenské turnaje. V mesiaci január turnaj dievčat do 10 rokov a v marci turnaj mladších žiačok. V budúcej sezóne v roku  2020 pridelil STZ – Slovenský tenisový zväz nášmu klubu až 6 turnajov, 4 halové turnaje v zime a 2 turnaje v lete.

S radosťou môžeme oznámiť, že v júni sme  vybudovali ďalší kurt , od júla sa hralo a trénovalo v klube na troch kurtoch, čo tiež prispelo k skvalitneniu prípravy a výchovy mladých nádejných tenistov v našej obci.

Naša vďaka patrí v neposlednej miere aj rodičom detí  všetkých hráčov, za ich spoluprácu pri tréningoch, podporu a pomoc pri súťažiach detí v rôznych individuálnych súťažiach a súťažiach družstiev. Veľmi cenná a významná bola pomoc rodičov pri stavaní haly, aby sme mohli trénovať aj v zimných mesiacoch a pri nepriaznivom počasí.

Kategorien: Allgemein